#1 2011-07-30 23:19:30

Silver

Gość

Shooter -Strzelec

Witam !


Chciałbym wam dziś polecić film Shooter -Strzelec !



       Gdzieś w Etiopii, dwóch żołnierzy zwiadu amerykańskiej piechoty morskiej, strzelec wyborowy i jego obserwator prowadzi operację specjalną. W wyniku potyczki z przeciwnikiem, jeden z wojskowych ginie. Drugi - Bob Lee Swaggera, jak to w takich filmach, zaszywa się gdzieś w górach, prowadząć sielski żywot trapera, z wiernym psem przy boku oraz ogromnym arsenałem broni różnego rodzaju.

          Jego życie odwraca się o 180 stopni, kiedy odwiedza go pułkownik armii USA z prośbą o pomoc. Chodzi o prezydenta Stanów Zjednoczonych. Konretnie o to, że ktoś chce zabić prezydenta tegoż państwa. Nasz bohater ociąga się, ale wiadomo, że prośbę spełni.

          Okazuje się, że pułkownik kłamał i nasz bohater staje się kozłem ofiarnym w politycznej intrydze, swym zasięgiem ogarniającej czołowe postacie amerykańskiego establishemtu. Rozpoczyna się jego prywatna walka o swoją własną reputację i wolność oraz rozbicie złowrogiej, rządowej konspiracji.

          Ogólnie fim jest bardzo ciekawy. Fabuła, mimo że opiera się na standardowym motwie spisku ciemnych charakterów z FBI, CIA, Kongresu itp, jest skonstruowana całkiem ciekawie. Z pozoru wydawać się może, że film jest reprodukcją jakiejś części Rambo lub filmu Commando, osadzoną w nowych czasach. Nie jest tak do końca.

          Inną rzeczą, która mnie jakoś razi, jest fakt, że pan Bob Lee Swaggera jest żołnierzem w stylu właśnie Johna Rambo. Walczy w ręcz w sposób niesamowicie skuteczny (kraf maga? sambo? systiema?), za pomocą prozaicznych przedmiotów jest w stanie dokonać rzeczy niesamowitych. O ile rozumiem, że operatorzy jednostek sepcjalnych pierwszej wody (a taką jest zwiad piechoty morskiej USA) potrafią robić rzeczy, które "normalnemu" człowiekowi nawet się nie przyśnią, o tyle uważam, że autory filmu momentami przesadzali z efektownością umiejętności głównego bohatera.

          Nie wiedzieć czemu, takie filmy chociaż nie są odkrywcze i specjalnie ambitnie są chwytliwe i cały czas dobrze się sprzedają. "Strzelca" można polecać, bo jest świetną rozrywką. Należy jednak zwrócić uwagę, być czujnym i krytycznym wobec niektórych scen. Ogólnie rzecz biorąc, film ten jest godny obejrzenia.

Link do filmy Online :
http://www.ekino.tv/film,Strzelec-Shoot … L,180.html

 

#2 2011-08-01 20:22:31

 Swierzak

Leader

4818108
Call me!
Skąd: DDZ/WRO
Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 513
Punktów :   

Re: Shooter -Strzelec

Wszystko fajnie moze i sciagne, ale jaki to rocznik i z jakiego kraju produkcja :] tez istotne sa aktorzy grajacy dany film :] nie zapominaj o szczegolach :] w razie w moge ci w tym pomoc bo na temut filmow ogarniam kazde a QQ SilverQ


..:= Beware The White Raven  =:..
                                                  -Masz ochote na Jagodzianke??
                                                                                               - Tak z Truskawkami ^^

Offline

 

#3 2011-08-01 20:25:45

 Shine

Arcymag

5641633
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-07-30
Posty: 416
Punktów :   
WWW

Re: Shooter -Strzelec

Swierzak Powiem Ci tak .. Film jest genialny Oglądałem go kilka razy i zawsze jak jest okazja to chętnie oglądam kolejny raz ^^ Polecam
Film 9/10


Sztuką Jest Żyć, A Prawdziwym Arcydziełem Żyć I Nie Zejść Na Psy!

Offline

 

#4 2011-08-02 14:11:54

Scorpion

Gość

Re: Shooter -Strzelec

Już go oglądałem super film

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl